|
Pomoč pri diplomi,diplomski nalogi,magistrski,besedilu Pomoč pri diplomi,diplomski nalogi,pomoč pri magistrski nalogi,pomoč pri pisanju diplome,pomoč pri pisanju diplomske naloge, Kontakt: info@mojstudij.com Kontakt: info@mojstudij.com Kontakt: info@mojstudij.com
|
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
Avtor |
Sporočilo |
ninanana123 Administrator foruma
Pridružen/-a: 30.08. 2010, 11:53 Prispevkov: 559
|
Objavljeno: 10 Sep 2011 12:42 Naslov sporočila: PRAVILNIK O VPISU NA DODIPLOMSKI ŠTUDIJ evro pf |
|
|
V skladu s statutom Evropske pravne fakultete v Novi Gorici, sprejetim dne 22.11.2007 ter na podlagi Pravilnika o razpisu za vpis in izvedbi vpisa v visokem šolstvu (UL RS, št. 117/02, 1/04, 34/05, 4/06 in 76/06), je Upravni odbor Evropske pravne fakultete v Novi Gorici dne 28.3.2008 sprejel naslednji
PRAVILNIK O VPISU NA DODIPLOMSKI ŠTUDIJ
1. Splošne določbe
1. člen
Ta pravilnik ureja pogoje za vpis v prvi, drugi in tretji letnik študija, pogojni vpis ter izjemni vpis za redni in izredni študij.
2. člen
Študent se vpisuje štirikrat, in sicer v prvi letnik (prvi, drugi in tretji semester), v drugi letnik (tretji, četrti in peti semester), tretji letnik (šesti, sedmi in osmi semester) ter kot absolvent (12 mesecev).
2. Pogoji za vpis v prvi letnik
3. člen
(splošni pogoji)
(1) V prvi letnik dodiplomskega študija se lahko vpiše kdor izpolnjuje naslednje pogoje:
• uspešno opravljena matura ali
• uspešno opravljena poklicna matura po kateremkoli srednješolskem programu in izpit iz enega od maturitetnih predmetov, s tem da izbrani predmeti ni predmet, ki ga je kandidat že opravil pri poklicni maturi ali
• katerikoli štiriletni srednješolski program, zaključen pred 1.6.1995.
(2) Kot ustrezni maturitetni predmeti, ki jih kandidati opravijo kot pogoj za vpis po uspešno opravljeni poklicni maturi, se štejejo naslednji predmeti: zgodovina, psihologija, filozofija, sociologija in ekonomija.
(3) Pogoje za vpis izpolnjuje tudi, kdor je končal enakovredno izobraževanje v tujini.
4. člen
(omejitev vpisa)
(1) Fakulteta lahko omeji vpis, če število prijavljenih kandidatov bistveno presega število razpisanih vpisnih mest glede na prostorske in kadrovske zmogljivosti fakultete, na predlog senata fakultete in ob soglasju Vlade RS.
(2) V primeru omejenega vpisa se v razpisu za vpis navede načrtovano število vpisanih v prvi letnik dodiplomskega študija.
Izmed prijavljenih se izbere predhodno določeno število kandidatov za vpis glede na:
• pri kanditatih z uspešno opravljeno maturo: splošni uspeh pri maturi 35 % točk, splošni uspeh v 3. in 4. letniku 20 % točk ter uspeh pri obveznih predmetih mature (slovenščina, matematika, tuj jezik) 45%;
• pri kandidatih z uspešno opravljeno poklicno maturo po kateremkoli srednješolskem programu in izpitom iz enega od maturitetnih predmetov, s tem da izbrani predmeti ni predmet, ki ga je kandidat že opravil pri poklicni maturi : splošni uspeh pri poklicni maturi 40% točk, splošni uspeh v 3. in 4. letniku 40 % točk ter uspeh pri maturitetnem predmetu 20 % točk;
• pri kandidatih s končanim kateremkoli štiriletnim srednješolskim programom pred 1.6.1995: splošni uspeh na zaključnem izpitu 60 % točk ter splošni uspeh v 3. in 4. letniku 40 % točk.
(3) O tem odloča komisija za študijske zadeve.
5. Člen
(vloga)
(1) V prvi letnik dodiplomskega študija se lahko vpiše kdor izpolnjuje pogoje določene v 3. členu tega pravilnika in pravočasno vloži vlogo za vpis v prvi letnik dodiplomskega študija (v nadaljnjem besedilu: vloga).
(2) Vloga mora vsebovati:
1. izpolnjeno in podpisano prijavnico;
2. original ali overjeno kopijo potrdila o opravljeni maturi oziroma drugi ustrezni srednješolski izobrazbi;
3. original ali overjeno kopijo potrdila o uspehu na maturi oziroma drugi ustrezni srednješolski izobrazbi;
4. fotokopijo osebnega dokumenta.
(3) Poleg dokumentov iz prejšnjega odstavka tega člena lahko vlagatelj priloži vlogi original ali overjeno fotokopijo potrdila o opravljenih izpitih za morebitna priznanja izpitov na Evropski pravni fakulteti v Novi Gorici.
3. Pogoji za vpis v višji letnik
6. člen
(splošni pogoji)
(1) Iz prvega v drugi letnik se lahko vpiše študent, ki je do izteka študijskega leta opravil vse obveznosti, določene s študijskim programom za vpis v višji letnik oziroma je pri uspešno opravljenih izpitih iz predmetov letnika, v katerega je vpisan, dosegel najmanj 30 kreditnih točk.
(2) Iz drugega v tretji letnik se lahko vpiše študent, ki je do izteka študijskega leta opravil vse obveznosti, določene s študijskim programom za vpis v višji letnik oziroma je pri uspešno opravljenih izpitih iz predmetov letnika, v katerega je vpisan, dosegel najmanj 30 kreditnih točk pod pogojem, da je opravil vse obveznosti iz prvega letnik.
(3) Študenti se vpišejo v višji letnik v roku, kot je določen za vpis v začetni letnik. To določilo velja tudi za študente, ki letnik ponavljajo.
7. člen
(pogojni vpis)
Študent lahko napreduje v višji letnik, če mu manjka en izpit do izpolnitve splošnih pogojev določenih v šestem členu pod naslednjimi pogoji:
• če je prvič vpisan v letnik;
• ima pri pogojnem vpisu v tretji letnik opravljene vse obveznosti za 1. letnik
8. člen
(izjemni vpis)
(1) Izjemni vpis v višji letnik je mogoč brez več kot dveh opravljenih obveznosti na osnovi utemeljenega razloga. Utemeljeni razlog se upošteva le, če je mogoče pričakovati, da bo
študent sposoben pravočasno opraviti študijske obveznosti.
(2) Kot utemeljeni razlog za izjemni vpis se lahko upošteva z ustreznim dokazilom izkazana:
materinstvo, bolezen, ki je trajala neprekinjeno več kot dva meseca v času izpitnih rokov, upoštevajoč tudi značaj bolezni, sodelovanje na vrhunskih strokovnih, kulturnih in športnih prireditvah, aktivno sodelovanje v organih univerze, izjemne družinske in socialne okoliščine ter priznan status osebe s posebnimi potrebami Te utemeljene razloga mora študent izkazati z verodostojnimi listinami.
(3) O napredovanju v višji letnik brez izpolnjevanja nekaterih obveznosti odloča študijska komisija na podlagi pisne vloge študenta. Prošnjo mora študent podati najkasneje do izteka roka za vpis na redni ali izredni študij.
9. člen
(prehod med rednim in izrednim študijem)
(1) Na redni študij se lahko vpiše tudi študent, ki je bil v nižji letnik vpisan izredno, pod enakimi pogoji, kot veljajo za napredovanje rednih študentov. Število vpisnih mest za prehod iz izrednega na redni študij je omejen s številom mest za redni študij v 1. letniku.
(2) V primeru preseganja želja, imajo prednost kandidati z boljšimi uspehom pri študiju.
(3) Na izredni študij se lahko vpiše tudi študent, ki je bil v nižji letnik vpisan redno, pod pogojem, da izpolnjuje pogoje za vpis v višji letnik.
(4) Prošnjo za prehod med rednim in izrednim študijem mora študent podati najkasneje do izteka roka za vpis v višji letnik, to je do 30.9. tekočega leta.
4. Evidenčni vpis
10. člen
Če študent ne izpolnjuje pogojev za vpis v višji letnik ter ne izpolnjuje pogojev za ponavljanje letnika oziroma je v času študija že ponavljal letnik, ga fakulteta vodi v svoji študentski evidenci kot evidenčno vpisanega. Študent lahko v času evidenčnega vpisa opravlja še neizpolnjene študijske obveznosti.
5. Pogoji za ponavljanje letnika in podaljševanje statusa študenta
11. člen
(1) Študent, ki ni opravil vseh obveznosti, določenih s študijskim programom za vpis v višji letnik, lahko v času študija samo enkrat ponavlja letnik,če do sedaj še ni ponavljal letnika ali menjal študijskega programa.
(2) V skladu s 70. členom Zakona o visokem šolstvu se študentski status za letnik, ki ga je študent vpisal v tekočem letu, lahko podaljša za eno leto in sicer študentom, ki so že izkoristili pravico do ponavljanja letnika in z verodostojno listino izkažejo utemeljen razlog. Kot utemeljeni razlog za podaljšanje študentskega statusa se lahko upošteva z ustreznim dokazilom izkazana: materinstvo, bolezen, ki je trajala neprekinjeno več kot dva meseca v času izpitnih rokov, upoštevajoč tudi značaj bolezni, sodelovanje na vrhunskih strokovnih, kulturnih in športnih prireditvah, aktivno sodelovanje v organih univerze, izjemne družinske in socialne okoliščine ter priznan status osebe s posebnimi potrebami.
(3) Študentke matere, ki v času študija rodijo imajo zakonsko pravico do podaljšanja študentskega statusa za eno leto za vsakega živo rojenega otroka. Opravljanje obveznosti v času podaljšanega študija se v primeru materinstva dodatno ne zaračuna.
(4) Šolnina za letnik študija ne krije tudi opravljanja izpitov v času ponovnega vpisa ter v času podaljšanega statusa študenta iz opravičljivih razlogov. V posebej utemeljenih primerih lahko Upravni odbor odloči drugače.
(5) O podaljšanju študentskega statusa odloča Študijska komisija na podlagi pisne vloge študenta. Prošnjo mora študent podati najkasneje do izteka roka za vpis na redni ali izredni študij.
6. Nadaljevanje študija po prekinitvi
12. člen
Če študent prekine študij za manj kot dve leti, ga lahko nadaljuje in konča po istem študijskem programu, kot je veljal ob vpisu.
7. Absolventski staž
13. člen
(1) Študent lahko po zaključku zadnjega semestra koristi 12 mesecev absolventskega staža.
(2) Absolventski status preneha po določilih Zakona o visokem šolstvu, če študent v tem času diplomira.
8. Posledice prenehanja statusa študenta
14. člen
(1) Študent, ki je izgubil status študenta, lahko opravlja manjkajoče obveznosti (izpite, seminarske naloge, diplomsko nalogo) potem, ko je poravnal finančne obveznosti v višini, izračunani po kreditnih točkah obveznosti in veljavnem ceniku.
(2) Šolnina za letnik študija (bodisi koncesionirana, bodisi šolnina, ki jo plača študent) krije tri opravljanja izpita v času, ko ima študent status študenta. Ne krije pa treh opravljanj izpitov tudi v primeru, ko študent letnik pavzira.
(3) V posebej utemeljenih primerih lahko Upravni odbor odloči drugače.
9. Prehodne in končne določbe
15. člen
Ta pravilnik začne veljati naslednji dan po objavi v Visokošolskem informacijskem sistemu Pravne fakultete v Novi Gorici.
16. člen
Spremembe tega pravilnika sprejema upravni odbor fakultete.
V Novi Gorici, dne 28.03.2008
prof. dr. Peter Jambrek
predsednik Upravnega odbora
Evropske pravne fakultete v Novi Gorici |
|
Nazaj na vrh |
|
|
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
|