|
Pomoč pri diplomi,diplomski nalogi,magistrski,besedilu Pomoč pri diplomi,diplomski nalogi,pomoč pri magistrski nalogi,pomoč pri pisanju diplome,pomoč pri pisanju diplomske naloge, Kontakt: info@mojstudij.com Kontakt: info@mojstudij.com Kontakt: info@mojstudij.com
|
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
Avtor |
Sporočilo |
ninanana123 Administrator foruma
Pridružen/-a: 30.08. 2010, 11:53 Prispevkov: 559
|
Objavljeno: 05 Sep 2011 07:08 Naslov sporočila: POGOSTA VPRAŠANJA... doba |
|
|
POGOSTA VPRAŠANJA...
1. Roki:
Rok z prijavo je 10. 9. 2011. Prijava (še) ni vpis, vendar se kandidati, ki se ne bodo prijavili, tudi ne bodo mogli vpisati.
Vpisi na 2. stopnjo pa morajo biti zaključeni najkasneje 30. 9. 2011, zato z zagovorom diplome oz. zaključevanjem študija na 1. stopnji vseeno ne odlašajte do 30. 9. 2011.
2. Ali moram imeti ob prijavi na 2. stopnjo že zaključeno 1. stopnjo
Ob oddaji prijave za vpis ni potrebno, da imajo prijavljeni že zaključeno 1. stopnjo študija (oz. 4-letni dodiplomski študij po “starem” programu) – vendar jo obvezno morajo do vpisa. Prijavljeni kandidati, ki bodo diplomirali naknadno – po oddaji prijave za vpis, naj nam takoj po prejemu dostavijo en izvod potrdila o diplomiranju. Diplomantom FDV ni potrebno dostaviti potrdila o opravljenih izpitih, diplomati ostalih fakultet pa morajo dostaviti tudi ta dokument. Vsi kandidati za vpis priložijo prijavi kratek strokovni življenjepis.
3. Ali je prijava za vpis zgolj “evidenčna” oz informativna
Prijava sicer še ni vpis, vendar jo upoštevamo kot resno namero študentov, da se bodo vpisali. Žel se nikoli ne vpišejo vsi kandidati, ki so se prijavili, ker nekaterim ne uspe pravočasno zaključiti dodiplomskega študija.
Za vse razpisane programe 2. stopnje velja, da se bodo izvajali samo v primeru zadostnega števila vpisanih študentov!
4. Ali se lahko prijavim na več programov
V prijavnem obrazcu bodo kandidati za vpis navedli dve želji. Prva želja je prednostna, druga pa “rezervna”, če prijavljeni kandidat na prvo željo ne bo sprejet ali se program, ki ga je navedel kot prvo željo sploh ne bo izvajal (zaradi premajhnega števila prijav za vpis)
5. Če se noben od obeh programov ne bo izvajal zaradi premajhnega števila prijavljenih kandidatov, ali bo možen še vpis v katerega od ostalih programov?.
Po 10. 9. 2011 bomo kandidate za vpis, ki se ne bodo mogli vpisati v nobenega od izbranih programov 2. stopnje obvestili, kateri programi se bodo izvajali v študijskem letu 2011/12. Vsi, ki bodo želeli (in izpolnjevali vstopne pogoje) bodo lahko prijavo za vpis “prenesli” v programe, ki se bodo izvajali.
6. Kandidat, ki se je prijavil za vpis, se naknadno odloči, da se ne bo vpisal na podiplomski študij na FDV ali ugotovi, da ne bo pravočasno diplomiral. Ali mora to sporočiti službi za podiplomski študij?
Da! Prosimo, da to sporoči za zaključka zbiranja prijav tj. do 10. 9. 2011 .
7. Kje bodo dosegljive informacije o številu prijavljenih za vpis v 2. stopnjo študija po posameznih programih
Informacije o število prijav za posamezni program 2. stopnje bodo objavljene na spletni strani FDV (Podiplomski študij/VPIS/ Vpis v študijsko leto 2011/12/Stanje prijav za vpis). Podatke bomo objavili: 1. 7. 2011; 1. 8. 2011; 1. 9. 2011 in 9. 9. 2011. Deseti september je sobota in končne podatke o prispelih prijavah bomo lahko objavili 12. 9. 2011.
8. Ali vsi diplomanti FDV izpolnjujejo vstopne pogoje za vse vpis v programe 2. stopnje na FDV
NE. Nekateri programi so “odprti” in omogočajo vpis vsem, ki imajo končan 4-letni dodiplomski študij na FDV, nekateri programi pa imajo podrobno našteta področja oz. programe dodiplomskega študija, ki ustrezajo za vpis v 2-stopenjski študij (npr. Evropske študije – družboslovni vidiki, Diplomacija). Interesenti morajo pregledati vstopne pogoje za posamezne programe.
9. Ali se kot diplomant 1. stopnje 3 – letnega študija lahko vpišem na drugostopenjski magistrski program na vaši fakulteti?
Po zaključeni 1. stopnji, ki ima samo 3 letnike, se neposredno v 2. stopnjo na FDV ne morete vpisati, ker vam bo manjkalo 60 kreditnih točk in zato boste morali opravljati najprej t.i. dodatni letnik (kot občan in ne kot študent s statusom) in šele v naslednjem letu bi se potem z vsemi opravljenimi izpiti dodatnega letnika in diplomo 1. stopnje prijavili za vpis na magistrski študij na FDV. Enako velja za diplomante “starih” pred-bolonjskih visokošolskih strokovnih programov, ki so zaključili 3 letni študij.
Ker bodo v študijskem letu 2012/2013 razpisani novi programi 2. stopnje, ki se bodo razlikovali od programov 2011/12, se bodo predmeti »dodatnega letnika« določili individualno na podlagi potrdila o opravljenih izpitih dodiplomskega študija in po posvetu s skrbnikom programa 2. stopnje, kamor bi se želeli vpisati v študijskem letu 2012/2013.
10. Ali se kot diplomant 2. stopnje na FDV ali katere druge fakultete v Sloveniji lahko prijavim za vpis v drugostopenjski magistrski program na FDV?
Z zaključeno 2. stopnjo študija se lahko prijavite za vpis na 3. stopnjo študija (doktorat), lahko pa tudi na 2. stopnjo na FDV. Kandidati z zaključeno 2. stopnjo študija se vpisujejo na magistrski študij »po merilih za prehode« - kar pomeni da gre za vpis v okviru isto-stopenjskih programov. Če gre za vpis po merilih za prehode, bo šolnino za študij treba plačati v vsakem primeru (tudi če gre za redni študij). Diplomantom “starih” univerzitetnih dodiplomskih študijskih programov (4-letni pred-bolonjski študij) je v skladu z ZVŠ priznana 2. stopnja izobrazbe, zato zanje valjajo enaka pravila.
11. Ali enaka pravila veljajo tudi za kandidate, ki so študij zaključili v tujini?
Za kandidate, ki se želijo vpisati v programe 2. ali 3. stopnje in so študij zaključili v tujini, veljajo enaka pravila kot za študente, ki so študij zaključili v Sloveniji. Pred prijavo na podiplomski študij, pa morajo ugotoviti, če je njihova diploma ustrezna oz. izpeljati postopek priznavanja izobrazbe za namen nadaljevanja študija.
V študijskem letu 2011/12 se bo večina predmetov programa Evropske študije – družboslovni vidiki izvajala v angleškem jeziku, poleg teh predmetov pa se bo v Angleščini izvajalo še 11 predmetov na ostalih programih 2. stopnje, če se bodo seveda ti programi izvajali.
12. Kdo mora opravljati izpite dodatnega letnika in katere izpite?
V skladu z akreditiranimi vpisnimi pogoji je pogoj za vpis na programe 2. stopnje na FDV za študente in študentke, ki so končali triletni dodiplomski program (program 1. stopnje), pridobitev manjkajočih 60 kreditnih točk v okviru dodatnega letnika.
Ker se bodo od študijskega leta 2012/13 dalje izvajali novi programi 2. stopnje, se bodo vsem prijavljenim v dodatni letnik študija obveznosti dodatnega letnika (tj. 12 predmetov oz. 60 KT) določale individualno. Prijavnica za vpis v program dodatnega letnika bo objavljena na spletni strani FDV konec junija.
Predmete dodatnega letnika bodo kandidati opravljali v okviru programa »vseživljenjskega učenja« in sicer tako, da se bodo priključili predavanjem oz. konzultacijam, ki bodo organizirana za izredne dodiplomske študente FDV. Za vse opravljene obveznosti bodo dobili ob zaključku študijskega leta ustrezno potrdilo o opravljenih obveznostih in doseženih kreditnih točkah.
Izpite dodatnega letnika morajo opravljati tudi tisti kandidati, ki so dosegli na prvi stopnji študija 240 KT, vendar so diplomirali na neustreznem področju (npr. za vpis v 2. stopenjski program diplomacije ali Evropske študije - družboslovni vidiki). Vse to je navedeno pri vstopnih pogojih posamezna programa študija.
13. Ali je na 2. stopnji možen vpis absolventa
V skladu s Statutom Univerze Ljubljana je še vedno možen vpis absolventa po vseh stopnjah študija. Z eventuelno spremembo ZVŠ in Statuta UL pa se to lahko tudi spremeni.
14. Kako je s pisanjem magistrskega dela
Študij je organiziran tako, da ga je možno zaključiti v enem letu. Večina predavanj, seminarjev in konzultacij bo izvedena v zimskem semestru, poletni semester pa je namenjen pisanju magistrskega dela. Rok za prijavo teme magistrskega dela je 15. marec v 1. letniku študija.
15. Za katere programe študija je največ zanimanja – izkušnje iz preteklih 2 let
Največ prijav je bilo za programa Sociologija – upravljanje človeških virov in znanja ter Strateško tržno komuniciranje – kjer je bila tudi omejitev vpisa.
Na programu Sociologija – UČVZ sicer ni bilo odklonjenih kandidatov, ker nekateri od prijavljenih niso diplomirali.
Podatki o prijavah in vpisu so v prilogi.
16. Ali je v okviru študija na 2. stopnji možna mednarodna študijska izmenjava
Za študijsko leto 2011/2012 ima FDV sklenjenih 131 bilateralnih pogodb, ki omogočajo izmenjavo 316 študentov in študentkam na vseh treh stopnjah študija.
V študijskem letu 10/11 je bilo za študijsko izmenjavo (Erasmus ali preko bilateralnih pogodb) nominiranih 24 študentov 2. stopnje in trije doktorski študentje.
Na podiplomski ravni se vsako leto za študijsko izmenjavo odločijo študentje z vseh programov študija, v letu 10/11 lahko poudarimo, da je največ študentov s programa Strateško tržno komuniciranje, pa tudi Sociologija vsakdanjega življenja in Politična teorija. Študentje so izmenjavo opravljali na Portugalskem, Nizozemskem, Danskem, Poljskem, Češkem, v Italiji, Avstriji, Nemčiji, Belgiji, Franciji, Španiji in Švici, in sicer v okviru Erasmus programa. Prav tako pa so bili izbrani za študij preko bilateralnih pogodb na Oklahoma State University v ZDA ter na Saint-Petersburg University v Rusiji.
Marca letos je sicer že bil objavljen razpis za študijsko izmenjavo v študijskem letu 11/12, Služba za mednarodno sodelovanje pa bo septembra ponovila razpis za študijsko izmenjavo v poletnem semestru 11/12, in sicer za prostih mesta in novo sklenjene pogodbe. Če so študentje sprejeti na študijsko izmenjavo v letu 11/12, je njihova nominacija pogojna, torej pod pogojem, da se bodo oktobra zares vpisali na podiplomski študij. |
|
Nazaj na vrh |
|
|
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
|